YEŞİL TUR & IHLARA VADİSİ

- Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltışehri

- Ilhara Vadisi

- Öğle Yemeği

- Selime Manastırı

- Güvercinlik Vadisi Panoroma

- Onyx Taş Gösterimi

Saat 09:30’da rehberiniz ve şoförünüz tarafından otelinizde kaşılanacaksınız. İlk durağımız en geniş ve büyüleyici yeraltı şehri olacak. Kaymaklı, yerin altında sekiz seviyeye kazınmış tüneller ve odalardan oluşan bir labirent olma özelliğini taşımaktadır.

 

IHLARA VADİSİ & YERALTII ŞEHRİ

Daha sonra kayalara oyulmuş kiliseler ve yeraltı yapılarını barındıran noktaya doğru Melendiz Irmağı boyunca  yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş yapacağımız muhteşem Ihlara Vadisi’ne hareket edeceğiz. Toplamda yaklaşık 100 adet bulunan bu yapılar, vadinin iki tarafında da yer almaktadır. Yürüyüş sonrasında Belisırma köyünde, ırmak kenarında bir restoranda öğle yemeği servis edilecektir.  Öğle yemeğinden sonra, doğrudan volkanik tüfe oyulmuş katedral boyutunda bir kilisenin bulunduğu, şaşkınlık verici bir kaya yapı ve Kapadokya bölgesindeki en büyük dini yapı olan Selime Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Dönüş yolunda Güvercinlik Vadisi ve eşsiz kaya yapılarının fotoğraflarını çekebileceğiniz Göreme panaroma noktasında duracağız.
 

VADİDE YÜRÜYÜŞ

Sonrasında Uçhisar Panorama’da Güvercinlik Vadisi hakkında bilgi alıp Yöresel Takı mağazası i ziyaret edip taşlar hakkında bilgi alıp 17:30 -18.00  civarında otele dönmüş oluyoruz