KIRMIZI TUR

 

 

- Uçhisar Panorama

- Paşabağ (Monks Valley)

- Zelve Açık Hava Müzesi

- Devrent Vadisi

- Öğle Yemeği

- Avanos

- Aşk Vadisi Panorama

Rehberiniz tarafından 9.45’te otelinizden alınacaksınız. İlk durağımız, Kapadokya ve eşsiz kaya formlarının tarihi hakkında bilgi alacağınız Göreme Panorama noktası olacak ve sonrasında Güvercinlik Vadisi’nden fotoğraflar çekebileceksiniz. Daha sonra Kapadokya’daki en dikkat çekici peribacalarından bazılarının bulunduğu Paşabağ Vadisini ve St. Simeon’un inziva hücresini ziyaret edeceğiz.

 

Sonraki durağımız içerisinde muhteşem bir mağara kasabanın, petekli meskenlerin, dini ve sivil odaların bulunduğu, bölgedeki en büyük topluluklardan birine ev sahipliği yapmış Zelve Açık Hava Müzesi olacak. Ayrıca Geyikli, Üzümlü ve Balıklı Kiliseleri de göreceğiz. Daha sonra fotoğraf çekmek için Hayal Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi’nde duracağız.

 

Sonrasında organik malzemelerle hazırlanan ev yapımı öğle yemeği için Göreme’deki Krallar Vadisi olarak bilinen eşsiz yere gideceğiz.

Öğle yemeğinden sonra Avanos’ta bulunan ayaklı çark yöntemiyle çanak çömlek yapımı tanıtımını izleyeceksiniz. Misaferlerimiz bu geleneği deneyebilecekler. 

Son durağımız eşsiz kaya yapılarının bulunduğu Aşk Vadisi olacak ve 16.30 civarında otelinize dönmüş olacaksınız